Cuma akşam üzeri saat 18:00 ‘da  belirlediğimiz noktadan ,siz değerli konuklarımızı alıp, dünyaca ünlü peribacalarının bulunduğu, tabiat harikası KAPADOKYA’ya hareket ediyoruz. Uşak, Afyon, Konya üzerinden sabah saatlerinde bölgeye ulaşıyor ve balonların gökyüzünde yarattığı eşsiz manzarayı izliyoruz.

Bölgede alacağımız (extra) sabah kahvaltısından sonra, İç Anadolu'nun bölge tarihi ve o devirdeki sosyal yapıyı, yaşam tarzını gösteren yöredeki  peribacaları oluşumlarını incelemeye başlıyor  ve bir zamanların insanlara yardım eden perilerinin, güvercinlere dönüştükten sonra da insanlara yardım etmeye devam etmelerinin efsanesini dinliyoruz. Güvercinlik Vadisi’ni ardından Uçhisar Kalesi’ni görüntüleme fırsatı buluyoruz. Sonrasında bu kez bölgeye özgü Onyx Taşı’nın atölyede ustalarının elinde şekillenip esere dönüşüne tanıklık ediyor ve Kapadokya’nın güzel vadilerinin manzarası eşliğinde kahve molası için O Ağacın Altında’ya gidiyoruz. Ardından Zelve’nin mahalleleri olan Paşabağ Vadisi, Devrent Vadisi‘nin eşsiz güzelliklerine hayal gücümüz ile tanıklık ediyor ve günün son fotoğraf molasını Üç Güzeller’de veriyoruz. Çanak Çömlek Atölyesi'nde çömlekçilik hakkında bilgi alıyor ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Ardından öğle yemeği için Kapadokya’nın özgün mimarisini yansıtan doğal yapılardan birisinde yemek molası (extra ) veriyor ve yöreye özgü lezzetleri tatmaya devam ediyoruz. Yemek sonrası yapılarıyla bizleri büyüleyecek; Ürgüp’e dönüyor ve Asmalı Konak Evi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından volkanik arazinin armağanlarından Kapadokya’nın o güzel üzümlerinin şarapla biten hikâyesini Turasan Şarap Fabrikası’nda dinliyoruz. Ve günü sonlandırarak otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Dileyen konuklarımızla (ekstra) Kapadokya Türk Gecesi.

*** Gün doğumunu ihtişamıyla seyretmek için yapacağımız BALON TURU (ekstra) ‘na katılacak konuklarımızla erken kalkıyor ve otelimizden ayrılıyoruz. *** (Hava şartları uygun olduğu takdirde gerçekleşmektedir.) Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp; Konya’ya ulaşıyor ve kısa bir yemek molası veriyoruz. Ardından Kelebekler Vadisini ziyaret ediyoruz. Konya'daki programımızın ardından, yoldaki gerekli molaları vererek şehrimize ulaşıp bir daha ki SULTAN TURİZM organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.

EKSTRALAR

Extra Adı Geçerlilik Tarihi Fiyat

Tur Bilgilendirmeleri