Tur Tarihi

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı

Bebek Sayısı

Tur Detayı

2021 BAŞTAN SONA KARADENİZ TURU

6 GÜN 5 GECE

Erken Rezervasyon ile 1750 TL

Son Gün: 31.03.2021

SAKIN KAÇIRMAYIN

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

-Ulaşım

-Çevre Gezileri

-Profesyonel Rehberlik Hizmeti

-5 Gece Otel Konaklaması

-5 Sabah Kahvaltısı, 5 Akşam Yemeği

-Araç İçi İkramlar

-Sultan Turizm Refakati ve Güvencesi

-Seyahat Sağlık Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

-Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
-Otel Dışından Alınacak Öğünler
-Otelde Alınacak Tüm İçecekler
-Minibüs Ücretleri (Yayla Ulaşım)
-Batum Gezisi (Yurtdışı Çıkış Harcı-Ulaşım-Rehberlik)

Siz değerli misafirlerimizi saat 19:00 – Magnesia Avm Önü, 19:15 – Karaköy Kırmızı Köprü, 19.30 Kültür Merkezi Önü’nden alarak turumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz ihtiyaç molaları ile birlikte Balıkesir-Bursa üzerinden Bolu’ya doğru hareket ediyoruz.

 

Sabah saatlerinde Bolu yolu üzerinde uygun bir tesiste kahvaltı (ekstra) alıyoruz. Ardından yılın her ayından büyüleyici güzelliğe sahip olan Abant Gölü’nde panoramik fotoğraf molası veriyoruz. Yeşilin ve mavinin her tonunu hissetmeye başladığımız Abant Gölü’nden ayrılıyor ve buradaki molamızın ardından UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Safranbolu’da Arasta Çarşısı ve Kaymakamlar Evi’ni gezip meşhur lokum alışverişimizi tamamlayarak Türkiye’nin en kuzeyinde, en uç noktada bulunan Sinop’a ulaşıyoruz. Bir dönem “Anadolu’nun Alkatrazı” tabiri ile tanınan ve 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen Tarihi Sinop Kapalı Cezaevi ziyaretimize başlıyoruz. Sinop’ta vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molamızın ardından da Gerze-Bafra üzerinden Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun-Atakum’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Dileyen konuklarımız akşam saatlerinde yürüyüşe çıkabilir.

 

Sabah Kahvaltısı: Yol üzeri Dinlenme Tesisi’nde alınacaktır. (ekstra)

Öğle Yemeği: Sinop’ta alınacaktır. (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Konaks Otel

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Samsun’da bulunan Milli Mücadele’nin başladığı yer olması ile ün kazanmış olan Atatürk Heykeli’ni fotoğraflıyoruz. Ardından Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Milli Mücadele’yi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a geldiği Bandırma Vapuru’nun birebir örneğini geziyoruz. Samsun’dan ayrılarak Çarşamba-Terme-Ünye üzerinden Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Tirebolu’da çay ve fındık üretimini gözlemliyor ve meşhur Karadeniz çaylarını yudumlarken Tirebolu 42 Çay Fabrikası’nı geziyoruz. Çay fabrikasında çayın bardağımıza kadar gelen yolculuğunu işin uzmanları tarafından ayrıca dinliyoruz. Çay ve yöreye özgü fındık ikramlarımızdan sonra alışverişimizi yapıyoruz. Ardından Trabzon’un Of ilçesinden Solaklı Deresi’nin oluşturduğu Solaklı Vadisi boyunca ilerleyerek Dernekpazarı-Çaykara’yı da geride bırakıp doğanın insana verdiği huzurun tam manasıyla hissedildiği Uzungöl’e varıyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının Haldize Çayı’nın önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerisinde oluşan Uzungöl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından muhteşem doğal güzelliği ile şehir hayatından uzak bu noktaya veda ediyor, dünyaya nam salmış meşhur Sürmene Bıçakları hakkında ustalarından bilgi alıp alışveriş yapmak için Sürmene’ye ulaşıyoruz.  Buraya ayırdığımız sürenin ardından Ladin ve Kayın ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylası’na gidiyor ve yeşilin tadını doyasıya çıkarıyoruz. Ardından Fırtına Deresi yanında kurulu otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Zigana Yörük Çadırı (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Kaptan Otel Çamlıhemşin

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından erken saatte bölgeden ayrılarak Rize-Hopa üzerinden Türkiye’nin kuzey doğusunda en uç noktamız olan Sarp Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Kapıdaki kısa süreli gümrük işlemlerinin ardından Gürcistan-Acara Bölgesine giriş yapıyoruz. Batum’da kavuşamayan iki aşık Ali ve Nino heykeline hikayelerini dinlemeye gidiyoruz. Şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum’dan Karadeniz’e kavuşan en derin nehirlerimizden olan Çoruh Nehri’ni görerek üzerindeki Gonio Köprüsü’nden geçiyoruz. Merkeze vardığımızda Tarihi Meryem Ana Katedrali, Tarihi Orta Camii, Türk Sokağı, Batum Resim ve Güzel Sanatlar Tiyatro Binası, Medea Heykeli, Batum Limanı, ilginç mimari eserleri olan Ters Ev ve Süt Şişesi şeklindeki Adalet Sarayı Binası ve yeni yüzüyle Avrupa Meydanı’nı geziyoruz. Batum bulvarındaki yürüyüş ve alışveriş molaları sonrası çıkış işlemlerimizin ardından Hopa üzerinden Borçka’ya gidiyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlarla, doğanın insana sunduğu muhteşem güzellik olan Karagöl’e çıkıyoruz. (dolmuş ücreti ekstra) Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip Kaçkar Dağları eteklerinde bulunan Milli Park alanını geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafından yürüyüş yapabilir, bu eşsiz manzarayı fotoğraflayabilir, sandalla gölde gezinti yapabilirler. Hopa’dan sahil yolu üzerinden Rize’de bulunan kökü 15.yüzyıla dayanan geleneksel el sanatı meşhur Rize Bezi Atölyelerine varıyoruz. Burada ayıracağımız alışveriş molasının ardından günü tamamlayarak Çamlıhemşinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Rehber tarafından belirlenecektir.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Kaptan Otel Çamlıhemşin

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından 1696 yılında inşa edilen Şenyuva Taş Köprü’de fotoğraf molası veriyoruz. Ardından 100 metrelik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan Kartal Yuvası Zilkale’yi geziyoruz. Ardından Karadeniz’in benzersiz doğasının önemli parçalarından olan debisi en yüksek ve yüksekliği 15 metre olan Palovit Şelalesi’ne geçiyoruz. (Dolmuş ücreti ekstra) Burada alacağımız bol oksijen ve temiz havanın ardından Trabzon’a geçiyoruz. İlk olarak Türkiye’de sadece 4 tane bulunan ve birininde Trabzon’da bulunduğu Trabzon Ayasofyası’na gidiyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Trabzon’a özgü geleneksel Kazaz Türkleri’ne ait Kazaziye sanatını öğrenmek ve alışveriş yapmak için Trabzon gümüşçüsüne gidiyoruz. Daha sonra 1900’lü yılların başında Rum amatör Kostantin Kabadiyanis tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde Trabzonlular tarafından Atatürk’e hediye edilen Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Küçük bir çam korusunun içinde yer alan  ve sizi kendine hayran bırakıp milli duygularınızı kabartacak bu köşke veda edip fındığın başkenti Giresun’a hareket ediyoruz. Burada bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Rehber tarafından belirlenecektir.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Giresun Başoğlu Bulancak Otel

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Giresun’da ayrılarak, Ordu’ya hareket ediyoruz. Karadeniz’in en uzun sahil manzarasını seyretmek üzere Ordu merkezden teleferik (ekstra) ile Boztepe’ye çıkıyoruz. Serbest zaman ve kahve molalarımızın ardından hırçın kız Karadeniz’e veda edip Havza-Suluova üzerinden Amasya’ya varıyoruz. Selçuklu valilerinden Torumtay ‘ın yaptırdığı Gök Medrese Camii’ni görüp, Torumtay Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Amasya Müzesi’ni geziyor ve burada Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait arkeolojik ve etnografik, sikke, mühür, el yazması gibi örnekleri ve İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyoruz. Osmanlı sultanı II.Beyazıt tarafından 26 yıl valilik yaptığı Amasya’ya armağan olarak 1482-1486 arasında Mimar Şemseddin Ahmet’e yaptırılan II.Beyazıt Külliyesi içerisinde bulunan camii gezip, kütüphane, aşevi yapılarını görüyoruz. Yeşilırmak’ın kenarında bulunan Şehzadeler Parkı’nda yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma döneminden kalan eserlerden hala kullanılmakta olan alçak köprü üzerinden ve yalı boyu evlerini fotoğraflıyoruz. Amasya Kalesi’ni ve Helenistik dönemde bölgede hüküm sürmüş Pontus Krallığı’na ait Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüyoruz. 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı (Şehzadeler Konağı) ziyaret edip Hükümet Köprüsü ile Saat Kulesini geziyoruz. Ardından günü tamamlayarak Amasya’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Rehber tarafından belirlenecektir.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Amasya Taşhan Otel

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Osmanlı Devleti’nin arka bahçelerinden olan ve Yeşilırmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat ile Şirin Su Kanalı’nı ve Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Mecitözü üzerinden Çorum’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde leblebi alışveri için vereceğimiz molanın ardından Sungurlu-Ankara-Afyon-Uşak yolu üzerinden uygun yerlerde molalar vererek Manisa’ya varıyor ve bir başka SULTAN TURİZM  organizasyonunda yeniden görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Rehber tarafından belirlenecektir.

Akşam Yemeği: Yol üzeri Dinlenme Tesisi’nde alınacaktır. (ekstra)

Konaklama Oteli: Dönüş Günü

EKSTRALAR

Extra Adı Geçerlilik Tarihi Fiyat

Tur Bilgilendirmeleri

COVID-19 ÖNLEMLERİ HAKKINDA

  • Kayıt esnasında misafirlerimizden HES kodu istenilecek olup, risk taşımayan misafirlerimizin tura kayıtları yapılacaktır.
  • Misafirlerimizin araçlara kabulünden önce kızılötesi cihazlar ile ateş ölçümü yapılacak olup, ateşi yüksek çıkan misafirlerimiz araca kabul edilmeyecektir.
  • Covid - 19 önlemleri kapsamında Turlarımızda maske takmak zorunludur.
  • Tüm araçlarımız tur öncesinde dezenfekte edilecek olup, tur görevlilerimiz maskeyle hizmet verecektir.
  • Maskesiz misafirlerimiz araçlara kabul edilmeyecek olup, sosyal mesafeye uyulması konusunda tur görevlilerimiz tarafından gerekli uyarılar yapılacaktır.
  • Araçlarımızın ön ve orta kapı girişlerinde dezenfektan bulunacaktır.
  • Gün içerisinde verilen molalarda düzenli olarak araçlarımız dezenfekte edilecektir.

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar SULTAN TURİZM ’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda SULTAN TURİZM misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

MÜZE KART BİLGİSİ

Müze Kart tur fiyatına dahil değildir. Müze Kartın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri hariç, tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahildir. Müze Kart isteğe bağlı olarak rezervasyon sırasında acentelerden satın alınabilir. Satın alınan Müze Kartlar otobüs içerisinde rehberler tarafından teslim edilir.

Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Karadeniz Turlarımız bölge yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir. Bunun yanı sıra tur programlarında gün sıralamalarında belirtilen gezi programlarında gün değişimi yaşanabilmektedir.

Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden SULTAN TURİZM kesinlikle sorumlu değildir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

NOTLAR

Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler 30 - 46 kişi sayılarında kullanılır.

Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Mitsubishi Safir 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.

Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

ÖNERİLER

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı şemsiye  vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

KARADENİZ TUR OTELLERİ HAKKINDA

Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.

Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz  SULTAN TURİZM temsilcisi tarafından bilgilendirilir.

 

Copyright © Sultan Turizm 2019. Tüm Hakları Saklıdır