Tur Tarihi

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı

Bebek Sayısı

Tur Detayı

BÜYÜK DOĞU ANADOLU TURU

10 GÜN 8 GECE

09 EKİM 2020 ÇIKIŞLI

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

-ULAŞIM

-ÇEVRE GEZİLERİ

-PROFESYONEL REHBERLİK

-8 GECE Y.P OTEL KONAKLAMASI

-SİGORTA


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

-MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

-OTELDE ALINACAK İÇECEKLER

-OTEL DIŞINDA ALINACAK ÖĞÜNLER

-KİŞİSEL HARCAMALAR

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 17.00’de Kültür Sitesi önünden yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz ihtiyaç molalarının ardından sabah saatlerinde Sivas’a ulaşıyoruz.

Günün ilk saatlerinde vereceğimiz kahvaltı (ekstra) molasının ardından tarih boyunca Anadolu’nun en önemli şehirlerinden birisi olan Sivas’ın kent merkezinde yer alan tarihi eserleri gezerek turumuza başlıyoruz. Sırasıyla, Şifaiye MedresesiBuruciye MedresesiÇifte Minareli MedreseGök MedreseTaşhanSivas Kongre Binası Atatürk ve Etnografya Müzesi’ni geziyoruz. İç Anadolu Bölgesi’nin kendine has mutfaklarından birisi olan Bulgar ve Arnavut mutfağının izlerini taşıyan Sivas’ta daha önce tatmadığımız lezzetleri tatmak için öğle yemeği (ekstra) molamızı veriyoruz. Bu eşsiz lezzetleri tattıktan sonra yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz ardından Erzincan’a varıyoruz. 1990 depremi sonrasında yeniden kurulan ve modern mimariye kavuşan Erzincan’da Bakırcılar Çarşısında vereceğimiz alışveriş molası sonrası uzun süren ve en yorucu günümüzün ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah otelde alacağımız  kahvaltı ardından, Erzincan çıkışında bulunan Girlevik Şelalesine geçiyor ve eşsiz manzara eşliğinde fotoğraf molası veriyoruz. Buraya ayırmış olduğumu zamanın ardından Aşkale üzerinden yaklaşık 2.5 saat sürecek olan Dadaşlar diyarı Erzurum’a varıyoruz. Doğu’nun en yüksek ili olan Erzurum’da ilk durağımız Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medrese olacak. Ardından Ulu CamiiYakutiye Medresesi (Türk ve İslam Eserleri Medresesi) gezilerimizi tamamlayıp, Erzurum’un meşhur Oltu Taşıürünlerinin sergilendiği Taşhan’a gidiyoruz. Büyüleyici taşlar arasındaki gezintimizin ardından yolculuğumuza devam ediyor Sarıkamış’a ulaşıyor ve düşmandan çok soğukla savaşan ordumuzun 70.000 şehit verdiği Allahüekber Dağları’na bakan anıtı ziyaret ediyoruz.Yaklaşık 2.5 saat sürecek olan yolculuğumuz sonrasında Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’a ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Kars Kalesi ve Kümbet Camisi (12 Havireler Kilisesi) ,Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp Kars sokaklarını keşfediyoruz. Meşhur Kars Kaşarı alışverişimizi yapıyoruz. Serbest zaman sonrası Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Antik Kenti’ne geçiyoruz. Büyük KatedralResimli KiliseSelçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Camii gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Yapılan anlatımların ardından, Türkiye’nin en doğusundaki tarihi kenti son bir defa daha fotoğrafladıktan sonra otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.(Dileyen misafirlerimiz ile Kars gecesine geçiyor yöresel etkinliğe katılıyoruz.

 

Sabah otelde erken saatlerde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor, yaklaşık 4.5 saatlik sürecek olan yolculuğumuzun ardından Digor ve tuz beldesi Tuzlucaya ulaşıyoruz. Burada ki Tuz Madenine aracımız ile giriş yapıyoruz. Sonrasında Iğdır’a doğru ilerlediğimizde kutsal Ağrı Dağı’nın (5165 m) etki alanına giriyor, nereye gitsek onu görüyor ve Doğu Beyazıt'a ulaşıyoruz. Öğle yemeğinin (ekstra) ardından Yine aynı gün içinde inşaatı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. İsmi Saray olsa da esasında bir külliye olan bu muhteşem yapı, aynı zamanda Lale Devri’nin en önemli eserlerinden birisi olması özelliğini de taşıyor. Daha sonra Tendürek dağına (3542m.) paralel olarak Çaldıran üzerinden Van'a bağlı Muradiye ilçesine geliyor, burada ilçeyle aynı ismi taşıyan muhteşem Muradiye Şelalesi ile Şeytan Köprüsü’nü görüp, Van’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, yönümüzü bir sahil kasabasını andıran Edremit’e çeviriyoruz. Edremit’ten bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan Ahtamar Adası’na (extra ) hareket ediyoruz. Ahtamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Buradan Van Gölü’ne baktığınızda “Aynı deniz gibi” demekten kendinizi alamıyorsunuz. Zira içerisinde bulunduğunuz Van Gölü, 3713 km²  lik ölçüsüyle Türkiye’nin en büyük gölü olma özelliğine sahiptir. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında yeniden Edremit’e dönüyor ve buradan da Gevaş’a ilerliyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Van Gölü ve çevresini tüm manzarasıyla görebileceğimiz Van Kalesi’ nipanaromik görüyoruz. Ardından bir Halı Atölyesi’ne giderek Van Halısı hakkında bilgi alıyoruz. Dileyenler için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölyemize ulaşıyoruz. Otelimiz yakınında bulunan Rus Pazarında vereceğimiz serbest zaman ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah erken saatlerde otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, yaklaşık 2.5 saat sürecek olan yolculuğumuz ardından Beş Minaresiyle meşhur ilimiz Bitlis’ üzerinden Baykan ilçesine uğruyor ve Veysel Karani HzTürbesini ziyaret ediyoruz. Burada vereceğimiz molanın ardından yaklaşık 3.5 saat sürecek olan yolculuğumuza devam ederek yüzyıllar boyunca pek çok kültüre ev sahipliği yapmış Diyarbakır ile devam ediyoruz. Tarihi camii Ulu Cami, yi geziyor ve Hasan Paşa nı geziyor ve  sizlere burada serbest zaman veriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltısınınardından yaklaşık 1 buçuk saat  sürecek yolculuğumuz ile Mardin e ulaşıyoruz. Mor Behnam ile kız kardeşi Saro adına yapılan Kırklar Kilisesi ’ni ziyaretimiz ile başlıyoruz keşfimize. Ardından Artuklu ’nun güzel eseri Abdüllatif Cami ’ne gördükten sonra yörenin tarihi ve kültürel zenginliklerini yansıtan, arkeolojik ve etnografik eserlerinin de sergilendiği MARDİN MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Taş işlemeleriyle ünlü, zamanın önemli eğitim kurumlarından Zinciriye Medresesi ile ziyaretlerimizi tamamlıyor ve ŞanlıUrfa ya hareket ediyoruz.Balıklı Göl(Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), Rızvaniye Cami (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE Hz.İbrahimMağarası , HALİ-ÜR RAHMAN CAMİ ziyaret ettikten sonra otelimize yerleşiyor ve dileyen konuklarımızla; Ariflerin söze geldiği, çırakların dize geldiği, şiirlerin saza geldiği Sıra Gecesi ’ne  (extra) gidiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Bu gece otelimizde akşam yemeği yoktur. Akşam yemeği Sıra Gecesinde alınacak olup extradır. Konaklama otelimizde.

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından son dönemlerde dünyanın gözbebeği olan Göbekli Tepe'yi ziyaret ediyoruz.Sonrasında  Fırat’ın suları altındaki Saklı Cennetin Kayıp Kenti Halfeti’yi keşfe gidiyoruz. Sakin (CITTASLOW) Kentimizin; geçmişten günümüze olan hikâyesini Birecik Barajı ’nda sakince yapacağımız tekne turumuz (ekstra) sırasında   Sular altındaki evleri, ağaçları hatta camileri izlerken hep birlikte geçmişi hayal ediyoruz. “Fırat’ın suyundan, Halfeti’nin havasından ve toprağından ayırmayın beni diyen!” Dünyaca ünlü SİYAH GÜL ’ün de yetiştiği topraklardan ayrılarak,Güneydoğu Anadolu’nun en büyük, Türkiye’nin 8.ili ve Milli Mücadelemiz sırasında destan yazan “Gazi” ünvanlı şehrimiz Gaziantep ’e gidiyoruz. İlk durağımız müdavimlerini; şairlerin, yazarların ve düşünürlerin oluşturduğu, Antep Harbi’nden Tasavvuf Söyleşilerine kadar pek çok sohbete tanıklık eden Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü TARİHİ TAHMİS KAHVESİ oluyor. Ardından yürüyerek sokaklarında Antep’in çarşılarını geziyoruz. BAKIRCILAR ÇARŞISI, ZİNCİRLİ BEDESTEN, İMAM ÇAĞDAŞ, BÜYÜK PASAJ ‘da yöresel ürünlerinden almak, ünlü baklavasının tadına bakmak için serbest zaman kullanıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz sonrasında Akşam yemeği ve konaklama için Adana ya hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından, Türkiye’nin en büyük camii olma özelliğine sahip Sabancı Camii manzaralı Taş Köprü de fotoğraf  molası veriyoruz ve  buraya ayırmış olduğumuz zamanın ardından yolda vereceğimiz ihtiyaç molaları ile birlikte siz değerli misafirlerimiz ile Manisa’ya varıyor ve bir başka SULTAN TURİZM organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

EKSTRALAR

Extra Adı Geçerlilik Tarihi Fiyat

Tur Bilgilendirmeleri

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 2 (iki) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret 3 ila 14 iş günü içerisinde, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programdaki konaklamaların tamamı 3-4* otellerde yapılmaktadır. Yayla otelleri doğa şartları sebebi ile lüks değildir.

Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de devlet birimlerinden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

Copyright © Sultan Turizm 2019. Tüm Hakları Saklıdır