BATUM'LU BAŞTAN SONA KARADENİZ TURU 5 GECE KONAKLAMALI

03 Haziran, 24 Haziran, 29 Temmuz, 12 Ağustos, 26 Ağustos

Arkadaşlarınızla Paylaşın!

 7 Gün 6 Gece

 2999 ₺  /  Kişi Başı

REZERVASYON

Tarih seçiniz
Seç
Rezervasyon Yap

Sizi Arayalım ?

İletişim bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayalım.

Beni Arayın

Çağrı Merkezimiz

0850 303 76 45
Hafta İçi: 09.00 - 19.00
Cumartesi: 09.00 - 13.00

Tur Detayı

BATUM'LU BAŞTAN SONA KARADENİZ TURU

5 GECE KONAKLAMALI

2 Gece Yayla Konaklama Farkı İle

Kredi Kartına 12 Ay Taksit İmkanı!

Tur Programı

GECE: MANİSA-SAMSUN

 

Akşam saat 17.00 | Magnesia Avm Önü, 17.30 | Kültür Merkezi Önü’nden hareketimiz ile yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar ile birlikte sabahın erken saatlerinde Kurtuluş Savaşı’nın başladığı Samsun’a varıyoruz.

 

1.GÜN: SAMSUN/ATATÜRK HEYKELİ-TRABZON/ALTINDERE MİLLİ PARKI-SÜMELA MANASTIRI-KAYABAŞI YAYLASI

 

İlk olarak Milli Mücadele’nin başladığı yer olması ile ün kazanmış olan Atatürk Heykeli’ni (İlk Adım Anıtı) fotoğraflıyoruz. Ardından yolculuğumuza Trabzon ile devam ediyor ve öğle saatlerinde yemeğimizi aldıktan sonra Altındere Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Buradan minibüslerle 15 dakikalık bir yolculukla Sümela Manastırı’nın bulunduğu 1150 mt yükseklikteki alana ulaşıyoruz. Uzun yıllardır tadilatta olan manastırı ziyaret ediyor ve fotoğraflarımızı çektikten sonra Meryem Ana adına yapılan bu manastırdan ayrılıyoruz. Ardından Trabzon’da bulunan Kayabaşı Yaylası’na hareket ediyor ve ilk gün ki konaklamamızı almak adına otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: TRABZON/ATATÜRK KÖŞKÜ- UZUNGÖL-SÜRMENE BIÇAKLARI-RİZE BEZİ ATÖLYESİ-VATANÇAY FABRİKASI-GELİNTÜLÜ ŞELALESİ-AYDER YAYLASI

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından 1900’lü yılların başında Rum amatör Kostantin Kabadiyanis tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde Trabzonlular tarafından Atatürk’e hediye edilen Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Küçük bir çam korusunun içinde yer alan ve sizi kendine hayran bırakıp milli duygularınızı kabartacak bu köşke veda edip Karadeniz'in en önemli destinasyonlarından biri olan Uzungöl’e varıyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının Haldizen Çayı’nın önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerinde oluşan Uzungöl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Tekrar sahil şeridine çıkıp dünyaya nam salmış meşhur Sürmene Bıçakları hakkında ustalarından bilgi alıp alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Ardından Rize bezinin dokunduğu bir atölyede durup bu el sanatı hakkında da bilgi alıp alış-veriş yapıyoruz. Alışverişe mola vermeden yol üzerinde bulunan Vatançay Fabrikasını ziyaret ediyor ve Çay fabrikasında çayın bardağımıza kadar gelen yolculuğunu işin uzmanları tarafından dinliyoruz. Çay ve yöreye özgü fındık ikramlarından sonra alışveriş molası veriyor ve yolculuğumuza muhteşem manzarasıyla Ayder Yaylası’na gidiyoruz.‘Yaylaların Sultanı' Ayder Yaylası’nda muhteşem manzara eşliğinde Gelin Tülü Şelalesi’nde panoramik fotoğraf molası veriyoruz. Yaylada şelale manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzün ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN: ÇAMLIHEMŞİN-ZİLKALE-ŞENYUVA KÖYÜ-PALOVİT ŞELALESİ-FIRTINA VADİSİ-ZIPLINE MOLASI-ARHAVİ-BORÇKA/KARAGÖL-HOPA

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Çamlıhemşin'e geliyoruz. Dolmuşlarımıza yerleşip, Zilkale ve Şenyuva Köyü gezisine başlıyoruz. Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Sevdaluk dizisinde görülen köy olan Şenyuva Köyü ziyareti ve fotoğraf molamızın ardından Zil kale'ye ulaşıyoruz. 100 mt'lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası'nı andıran kaleyi geziyoruz. Karadeniz’in benzersiz doğasının önemli parçalarından olan debisi en yüksek ve yüksekliği 15 metre olan Palovit Şelalesini de ziyaret ediyoruz. Ardından Fırtına deresinin oluşturduğu flora ve faunası ile dünyanın önde gelen vadilerinden olan Fırtına vadisi kenarında dileyen misafirlerimiz ile Zipline’a biniyor ve sizlere kısa bir mola veriyoruz. Bu eğlenceli vaktin sonrasında Nazım Hikmet’in “Kurtuluş Savaşı Destanı” eserindeki Arhavili İsmail ile de tanınan Arhavi’ye varıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından doğanın insanla buluştuğu muhteşem güzellikle buluşmak adına Borçka’ya gidiyoruz. Bizleri bekleyen dolmuşlar ile Karagöl’e çıkıyoruz. Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip Kaçkar Dağları eteklerinde bulunan Milli Park alanını geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafından yürüyüş yapabilir, bu eşsiz manzarayı fotoğraflayabilir, sandalla gölde gezinti yapabilirler. Ardından Hopa’ya geçiyor ve bölgede bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN: SARP SINIR KAPISI-GÜRCİSTAN/BATUM-HOPA-YÖRESEL ALIŞVERİŞ MOLASI-GİRESUN/BULANCAK

 

Sabah erken saatlerde otelde alacağımız kahvaltının ardından Türkiye’nin kuzey doğusunda en uç noktamız olan Sarp Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Kapıdaki kısa süreli gümrük işlemlerinin ardından Gürcistan-Acara Bölgesine giriş yapıyoruz. Batum’da kavuşamayan iki aşık Ali ve Nino heykeline hikayelerini dinlemeye gidiyoruz. Şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum’dan Karadeniz’e kavuşan en derin nehirlerimizden olan Çoruh Nehri’ni görerek üzerindeki Gonio Köprüsü’nden geçiyoruz. Merkeze vardığımızda Tarihi Meryem Ana Katedrali, Tarihi Orta Camii, Türk Sokağı, Batum Resim ve Güzel Sanatlar Tiyatro Binası, Medea Heykeli, Batum Limanı, ilginç mimari eserleri olan Ters Ev ve Süt Şişesi şeklindeki Adalet Sarayı Binası ve yeni yüzüyle Avrupa Meydanı’nı geziyoruz. Batum bulvarındaki yürüyüş ve alışveriş molaları sonrası çıkış işlemlerimizin ardından Hopa’da öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Giresun’a doğru uzanan bir yolculuğa başlıyoruz. Yol üzerinde yörenin kendine özgü meşhurlarının satıldığı Yöreselci’de alışveriş molamızı veriyor ve Giresun’un Bulancak ilçesinde bulunan otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

5.GÜN: ORDU/BOZTEPE TELEFERİK-SAMSUN/BANDIRMA VAPURU-AMASYA/GÖK MEDRESE CAMİİ-TORUMTAY TÜRBESİ-AMASYA MÜZESİ-II.BEYAZID KÜLLİYESİ-ŞEHZADELER PARKI-HAZERANLAR KONAĞI-HÜKÜMET KÖPRÜSÜ-SAAT KULESİ

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Giresun’da ayrılarak, Ordu’ya hareket ediyoruz. Karadeniz’in en uzun sahil manzarasını seyretmek üzere Ordu merkezden teleferik (ekstra) ile Boztepe’ye çıkıyoruz. Serbest zaman ve kahve molalarımızın ardından Samsun’a geçerek, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Milli Mücadele’yi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a geldiği Bandırma Vapuru’nun birebir örneğini geziyor ve Samsun’da öğle yemeğimizi alıyoruz. Buraya ayıracağımız zaman diliminden sonra hırçın kız Karadeniz’e veda edip Havza-Suluova üzerinden Amasya’ya varıyoruz. Selçuklu valilerinden Torumtay ‘ın yaptırdığı Gök Medrese Camii’ni görüp, Torumtay Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Amasya Müzesi’ni geziyor ve burada Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait arkeolojik ve etnografik, sikke, mühür, el yazması gibi örnekleri ve İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyoruz. Osmanlı sultanı II.Beyazıt tarafından 26 yıl valilik yaptığı Amasya’ya armağan olarak 1482-1486 arasında Mimar Şemseddin Ahmet’e yaptırılan II.Beyazıt Külliyesi içerisinde bulunan camii gezip, kütüphane, aşevi yapılarını görüyoruz. Yeşilırmak’ın kenarında bulunan Şehzadeler Parkı’nda yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma döneminden kalan eserlerden hala kullanılmakta olan alçak köprü üzerinden ve yalı boyu evlerini fotoğraflıyoruz. Amasya Kalesi’ni ve Helenistik dönemde bölgede hüküm sürmüş Pontus Krallığı’na ait Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüyoruz. 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı (Şehzadeler Konağı) ziyaret edip Hükümet Köprüsü ile Saat Kulesini geziyoruz. Ardından günü tamamlayarak Amasya’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

6.GÜN: AMASYA/FERHAT İLE ŞİRİN SU KANALI/MÜZESİ-ÇORUM LEBLEBİ ALIŞVERİŞİ-ANKARA-POLATLI-AFYON-UŞAK-MANİSA

 

Sabah saatlerinde otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Osmanlı Devleti’nin arka bahçelerinden olan ve Yeşilırmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat ile Şirin Su Kanalı’nı ve Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Mecitözü üzerinden Çorum’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde leblebi alışveriş için vereceğimiz molanın ardından Sungurlu-Ankara-Afyon-Uşak yolu üzerinden uygun yerlerde molalar vererek Manisa’ya varıyor ve bir başka SULTAN TURİZM organizasyonunda yeniden görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

-Ulaşım

-Çevre Gezileri

-Profesyonel Rehberlik Hizmeti

-Sultan Turizm Refakati

-5 Gece Otel Konaklaması

-Otelde Alınacak Sabah Kahvaltıları ve Akşam Yemekleri

-Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

-Otel Dışında Alınacak Öğünler

-Otelde Alınacak Ekstra İçecekler

-Dolmuş/Minibüs Ücretleri

-Batum Ulaşım ve Rehberlik Ücreti

-Yurtdışı Çıkış Harcı

-Zipline Etkinliği

-Kişisel Harcamalar

Tur Bilgilendirmeleri

BATUM GEZİSİ HAKKINDA (ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME)

 

-Yurtdışı çıkış harcı 50 TL’dir.

-Batum ulaşım ile rehberlik hizmet bedeli olarak 250-300 TL araçta rehber/tur lideri tarafından nakit olarak alınır. Sınır kapısından TR plakalı otobüsümüz ile geçmek çok ciddi zaman kaybına sebep olmaktadır. Misafirlerimizin 4-5 saati bulan bekleme süresinde mağdur olmamaları için, sınır kapısından yaya olarak geçilmekte ve Gürcü plakalı otobüs ile Batum gezisini yapılmaktadır.

-Covid-19 nedeni ile 2 doz aşısı bulunmayan vatandaşlarımız ülkeye alınmayacaktır.

-Batum'a geçiş için Türkiye Cumhuriyeti Yeni Tip Kimlik Kartına sahip olmanız gerekmektedir.

-Nüfus cüzdanı dışında, 6 (altı) ay geçerliği olan pasaport ile geçiş yapılabilir. Ayrıca sınır polisleri, gerekli gördüğü durumda, emeklilik sicil sorgusu yaptığı için; emekli olmuş misafirlerimize, emeklilik sicil numaralarını gösteren bir belgeyi yanlarında bulundurmalarını önemli tavsiye ederiz.

-Ebeveynleri yanında olmayan 18 yaşından küçük çocuklar için noterden tasdikli muavafakatname gerekmektedir. Ayrıca 0-18 yaş (bebekler dahil) çocuklar için nüfus cüzdanının fotoğraflı olması gerekmektedir.

-Sınır kapısındaki yoğunluktan dolayı oluşabilecek zaman kaybından SULTAN TURİZM sorumlu değildir.

-Sınır kapısından geçiş yapamayan kişilere, ulaşım ile rehberlik hizmet bedeli olan  250 TL–300 TL iade edilir; ancak ücret içerisindeki yurtdışı çıkış harcı 50 TL iade edilemez.

-Pandemi nedeniyle Batum çıkışlarda yaşanacak problemlerden SULTAN TURİZM sorumlu değildir.

 

COVID-19 ÖNLEMLERİ HAKKINDA

  • Kayıt esnasında misafirlerimizden HES kodu istenilecek olup, risk taşımayan misafirlerimizin tura kayıtları yapılacaktır.
  • Misafirlerimizin araçlara kabulünden önce kızılötesi cihazlar ile ateş ölçümü yapılacak olup, ateşi yüksek çıkan misafirlerimiz araca kabul edilmeyecektir.
  • Covid - 19 önlemleri kapsamında Turlarımızda maske takmak zorunludur.
  • Tüm araçlarımız tur öncesinde dezenfekte edilecek olup, tur görevlilerimiz maskeyle hizmet verecektir.
  • Maskesiz misafirlerimiz araçlara kabul edilmeyecek olup, sosyal mesafeye uyulması konusunda tur görevlilerimiz tarafından gerekli uyarılar yapılacaktır.
  • Araçlarımızın ön ve orta kapı girişlerinde dezenfektan bulunacaktır.
  • Gün içerisinde verilen molalarda düzenli olarak araçlarımız dezenfekte edilecektir.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar SULTAN TURİZM ’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda SULTAN TURİZM misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

MÜZE KART BİLGİSİ

Müze Kart tur fiyatına dahil değildir. Müze Kartın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri hariç, tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahildir. Müze Kart isteğe bağlı olarak rezervasyon sırasında acentelerden satın alınabilir. Satın alınan Müze Kartlar otobüs içerisinde rehberler tarafından teslim edilir.

Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Karadeniz Turlarımız bölge yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir. Bunun yanı sıra tur programlarında gün sıralamalarında belirtilen gezi programlarında gün değişimi yaşanabilmektedir.

Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden SULTAN TURİZM kesinlikle sorumlu değildir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

NOTLAR

Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler 30 - 46 kişi sayılarında kullanılır.

Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Mitsubishi Safir 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.

Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

ÖNERİLER

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı şemsiye  vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Taksit Seçenekleri