0850 303 76 45 | Türsab A-9976 Adışen Turizm Seyahat Acentesi

2019 BÜYÜK GAP TURU

Yarım Pansiyon Konaklama
999TL

Tur Detayları

31 EKİM 2018'E KADAR 999 TL

1. Gün: UŞAK – AFYONKARAHİSAR – KONYA – ADANA – GAZİANTEP

Saat 17.00’da Manisa Kültür Merkezi önünden hareketimizle Uşak, Afyon, Konya, Adana üzerinden sabahın erken saatlerinde;

2. Gün: MERSİN – GAZİANTEP

Yolumuzum üzerinde alacağımız kahvaltı (ekstra) molası ardından Adana üzerinden Güneydoğu Anadolu’nun en büyük, Türkiye’nin 8.ili ve Milli Mücadelemiz sırasında destan yazan “Gazi” ünvanlı şehrimiz GAZİANTEP ’e gidiyoruz. İlk durağımız müdavimlerini; şairlerin, yazarların ve düşünürlerin oluşturduğu, Antep Harbi’nden Tasavvuf Söyleşilerine kadar pek çok sohbete tanıklık eden Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü TARİHİ TAHMİS KAHVESİ oluyor. Ardından yürüyerek sokaklarında Antep’in çarşılarını geziyoruz. BAKIRCILAR ÇARŞISI, ZİNCİRLİ BEDESTEN, İMAM ÇAĞDAŞ, BÜYÜK PASAJ ‘da yöresel ürünlerinden almak, ünlü baklavasının tadına bakmak için serbest zaman kullanıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3. Gün: GAZİANTEP – HALFETİ – ATATÜRK BARAJI – HARRAN – ŞANLIURFA

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Gaziantep’e güzel anılarla veda ederek, bu kez de Fırat’ın suları altındaki Saklı Cennetin Kayıp Kenti HALFETİ ’ye keşfe gidiyoruz. Sakin (CITTASLOW) Kentimizin; geçmişten günümüze olan hikâyesini BİRECİK BARAJI ’nda sakince yapacağımız tekne turumuz (ekstra) sırasında sular altındaki evleri, ağaçları hatta camileri izlerken hep birlikte geçmişi hayal ediyoruz. “Fırat’ın suyundan, Halfeti’nin havasından ve toprağından ayırmayın beni diyen!” Dünyaca ünlü SİYAH GÜL ’ün de yetiştiği topraklardan ayrılarak, ŞANLI şehrimiz ŞANLIURFA ’ya geçiyoruz. BALIKLI GÖL (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), RIZVANİYE CAMİ (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ.İBRAHİM MAĞARASI, HALİ-ÜR RAHMAN CAMİ ziyaret ettikten sonra otelimize yerleşiyor ve dileyen konuklarımızla; Ariflerin söze geldiği, çırakların dize geldiği, şiirlerin saza geldiği SIRA GECESİ ’ne  (ekstra) gidiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4. Gün: ŞANLIURFA –HARRAN– MARDİN – MİDYAT

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Tevrat`ta Haran olarak, İncil’de aynı adla anılan bir kent olarak geçen, İslam tarihçilerinin ise kentin kuruluşunu Nuh Peygamberin torunlarından Kaynana veya İbrahim Peygamberin kardeşi Aran `a (Haran) bağladıkları HARRAN ’a gidiyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü HARRAN EVLERİ ’ni ziyaret ederken, HARRAN KALESİ ’ni SURLAR’ ını ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ ’ni görerek ziyaretimizi tamamlıyor ve Taşların Dile Geldiği Güneş’in Ülkesi MARDİN ’e doğru hareket ediyoruz. Mardin’e ulaştığımızda; Mor Behnam ile kız kardeşi Saro adına yapılan KIRKLAR KİLİSESİ ’ni ziyaretimiz ile başlıyoruz keşfimize. Ardından Artuklu ’nun güzel eseri ABDÜLLATİF CAMİ ’yi gördükten sonra yörenin tarihi ve kültürel zenginliklerini yansıtan, arkeolojik ve etnografik eserlerinin de sergilendiği MARDİN MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Taş işlemeleriyle ünlü, zamanın önemli eğitim kurumlarından ZİNCİRİYE MEDRESESİ ile ziyaretlerimizi tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün: MİDYAT – HASANKEYF  – NEMRUT DAĞI – ADIYAMAN

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra MİDYAT ’a doğru yol alıyoruz. Süryani Kadim Cemaatinin ünlü ve büyük yapıtı, dünyanın ayakta kalan en eski Süryani Ortodoks Manastırı olan MOR GABRIEL (Deyrulumur) MANASTIRI ’nı keyifle ziyaret ediyoruz. Ardından gümüşün TELKÂRİ olarak ustalarının elinde dile geldiği MİDYAT ’da alışveriş için zaman aldıktan BATMAN ’a bağlı, Dicle Nehri’nin iki yakasını ayırdığı, Süryanice “KİFOS”, Osmanlıca “KAYALAR VE MAĞARALAR KENTİ” anlamındaki “HISN-I KEYFA” ya yani günümüzün HASANKEYF ’ine gidiyoruz. Hüzünlü kaderi ve çığlıklarına ortak olduğumuz kentteki ziyaretimiz sonrası Batman – Bismil - Diyarbakır - Siverek üzerinden Adıyaman merkezdeki otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

6. Gün: ADIYAMAN – NEMRUT - ADANA

İsteyen misafirlerimiz ile Konaklama aldığımız Adıyaman otelimizden 2150 metre yüksekliği ile Dünyanın en yüksek Açıkhava Müzesi ve  8.Harikası olarak geçen NEMRUT DAĞI ’na (ekstra) çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki NEMRUT Dağı’nda, yaklaşık 2000 yıldır güneşin doğuşunu bu yükseklikten izleyen dev heykelleri görüyor ve güneşin bizi ve dağı selamlamasına tanıklık ediyoruz. Antik dünyanın küçük ama inanç, kültür ve geleneklerinin bütünleştiği krallığı KOMMAGENE ’nin sırlarla dolu gizemli dünyasına olan yolculuğumuzu, güneşin bize son göz kırpışları ile bitiriyoruz. Keyifli ve dingin bir GÜNDOĞUMU ardından otelimize doğru hareket ediyor ve geç kahvaltımızı alıp  (katılmak istemeyen misafirlerimiz otelde bekleyecek) ADANA ya hareket ediyor Türkiye’nin en büyük camii olma özelliğine sahip Sabancı Camii manzaralı Taş Köprü de fotoğraf molası veriyoruz. Ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

7. Gün:  ADANA --KONYA MEVLANA – MANİSA

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra ayrılarak  ”Gel! Gel! Ne olursan ol, yine gel!” diyen Mevlana’nın sözüne kulak veriyor ve KONYA ’ya gidiyoruz. Hoşgörünün ve insan sevgisinin çağlayarak aktığı, günümüze ulaştırdığı felsefesiyle dünyaca ünlü MEVLANA ’nın MÜZESİ ve TÜRBESİ ’ni ziyaret ettikten sonra Manisa ’ya doğru hareket ediyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından şehrimize ulaşıp bir daha ki SULTAN TURİZM organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.


Fiyatlar

Kişibaşı Tur Fiyatı (31 Ekim 2018'e kadar) 999 TL
Single Oda Farkı Bize Ulaşın

 


Ek Bilgiler

ÖNEMLİ NOT: Dönüş yolundaki konvoy, trafik, sis gibi yol akışını etkileyecek sebepler nedeniyle MANİSA ’ya varış saatimiz planlanandan geç olabilir. O sebeple dönüş bileti, uçak bileti gibi planlarınızı bir sonraki güne göre yapmanızı öneriyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Araçlarla Ulaşımlar
 • Oteller ’de 5 Gece Konaklama
 • Oteller ’de 4 Akşam Akşam Yemeği
 • Oteller ‘de 5 Sabah Kahvaltısı
 • SULTAN TURİZM Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • SULTAN TURİZM Güvencesi
 • Otobüs içi İkramlar
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri ve Molalar
 • Nemrut Dağı‘na Ulaşım (Minibüslerle)
 • Geleneksel Urfa Sıra Gecesi (İkramlı)
 • Halfeti Tekne Turu Aktivitesi (İsteğe bağlı)
 • Tüm Şahsi Harcamalar

Yorumlar

Yorum Yapın
SİZİ ARAYALIM