0850 303 7645

BÜYÜK GAP TURU

950TL

Tur Detayları

1.Tur: 04 Mayıs, 2.Tur: 06 Temmuz, 3.Tur: 31 Ağustos 2018 (5 Gece 6 Gün)

 

1. GECE: Akşam belirlenen saatte Manisa Eski Garaj önünden siz değerli misafirlerimiz ile yolculuğumuza başlıyoruz. Yol süresince gerekli ihtiyaç molalarını alarak destinasyonumuza başlıyoruz.

 

1. GÜN: MANİSA – GAZİANTEP: Sabah saatlerinde kahvaltı (ekstra) molasını, Adana’nın çıkışındaki Mıstık Usta Dinlenme Tesisi’nde verdikten sonra yolumuza devam ederek Gaziantep’e gidiyoruz. GAZİANTEP’te yöresel lezzetlerin satıldığı BÜYÜK PASAJ’da vereceğimiz alış veriş molasının ardından Zeugma (Belkıs)’tan çıkarılan mozaikleri görmek için GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ’ni geziyoruz ve hemen ardından Gaziantep merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

 

2. GÜN: GAZİANTEP – HALFETİ – HARRAN – ŞANLIURFA: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından güneydoğunun saklı cenneti HALFETİ’ye Birecik üzerinden gidiyoruz. Birecik Baraj suları altında kalan medeniyeti, arzu edenler ile göl üzerindeki tekne turumuz (ekstra) ile keşfediyoruz. Serbest zamanda vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasının ardından Halfeti’ye veda ederek Bozova’da bulunan Türkiye’nin gururu ATATÜRK BARAJI’na gidiyoruz. Bu gezimizin ardından medeniyetler beşiği HARRAN’a gidiyor ve KÜLTÜR EVİ’ni geziyoruz. Bu gezimizin ardından peygamberler şehri ŞANLIURFA’ya gidiyoruz. Burada HALİL-ÜR RAHMAN CAMİİ – AYN ZELİHA (BALIKLI GÖL) – RIZVANİYE CAMİİ ve Hz.İbrahim’in doğduğu mağarayı geziyoruz. Bu güzel günün sonunda Şanlıurfa merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile lobide buluşup güneydoğu bölgesinin simgesi olan SIRA GECESİ (ekstra) gidiyoruz.

 

3. GÜN: MARDİN – MİDYAT: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Viranşehir – Kızıltepe üzerinden taşın dile geldiği birçok medeniyete ev sahipliği yapan MARDİN’e gidiyoruz. UNESCO tarafından Dünya kültür mirası olarak kabul edilen Mardin’de MARDİN MÜZESİ – LATİFİYE CAMİİ – KIRKLAR KİLİSESİ – ZİNCİRİYE MEDRESESİ – TARİHİ POSTANE – ŞEHİDİYE CAMİİ – DEYRÜLZAFERAN MANASTIRI gezip göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra tarihi sokaklarında büyüleneceğimiz MİDYAT’a gidiyor ve MOR GABRIEL MANASTIRI’nı geziyoruz. Süryani – Müslüman ortak mahallelerinde gezip vereceğimiz serbest zamanda telkari gümüş alış verişi yaptıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde...

 

4. GÜN: HASANKEYF – KAHTA -NEMRUT DAĞI – ADIYAMAN: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Dicle Nehri’nin hayat verdiği HASANKEYF’e gidiyoruz. Burada yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından EL RIZK CAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Büyük - küçük saray ve eski köprü kalıntılarını gördükten sonra vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından Batman – Diyarbakır – Siverek güzergahı üzerinden KAHTA’ya ulaşıp dolmuşlarla (ekstra) NEMRUT DAĞI’na doğru yola çıkıyoruz. KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ ve CENDERE KÖPRÜSÜ’nü görüp 2150 metre yükseklikte Dünyanın sekizinci harikası “krallar dağı” olarak da anılan Nemrut’ta güneşin batışının seyrediyoruz. Daha sonra Kahta’ya geri dönüp Adıyaman merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

 

5. GÜN: KAHRAMANMARAŞ – KAYSERİ – KAPADOKYA: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Kahramanmaraş’a gidiyoruz. KAHRAMANMARAŞ’da panoramik şehir turu yaptıktan sonra meşhur Maraş dondurması için kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından KAYSERİ’ye doğru hareket ediyoruz. Buradaki gezimize GEVSER NESİBE TIP TARİHİ MÜZESİ ile başlıyoruz. Daha sonra HUNAT HATUN KÜLLİYESİ – SAHABİYE MEDRESESİ – YOĞUNBURÇ’u geziyoruz. Bu gezimizin ardından Kayseri’den ayrılarak KAPADOKYA’ya gidiyoruz. Bölgedeki panoramik turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ile Türk Gecesi (ekstra) ne katılıyoruz.

 

6. GÜN: GÖREME – KONYA – MANİSA: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından GÖREME SEYİRTEPE’da fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Kapadokya bölgesine veda ederek Nevşehir – Aksaray üzerinden KONYA’ya gidiyoruz. Konya’da MEVLANA MÜZESİ’ni gezip öğle yemeği (ekstra) molası (etli ekmek ve tandırı öneririz) veriyoruz. Daha sonra uygun yerlerde molalar vererek MANİSA’ya dönüyoruz. Bir başka SULTAN TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.


Fiyatlar

Kişibaşı Tur Fiyatı 950 TL
Single Oda Farkı Bize Ulaşın

 


Ek Bilgiler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks Araçlarla Ulaşım

* Çevre Gezileri

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* 5 Gece Y.P Otel Konaklaması

* Sultan Turizm Alan Refakati

* Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Şahsi Harcamalar

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Otel dışında alınacak tüm öğünler

* Ekstra Turlar

* Erken rezervasyon fiyatımız 28.02.2018 tarihine kadar geçerlidir.

Sultan Turizm Seyahat Acentası, hava-yol-olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişik hakkını saklı tutar. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde turu erteleyebilir, iptal edebilir. Araçlarımızın kapasitesi 16-27-47 olup turlarımızda mevcut sayıya göre araç çıkartılacaktır.


Yorumlar

Yorum Yapın
SİZİ ARAYALIM