0850 303 7645

ADANA-MERSİN TURU

Bambaşka Bir Cennet!
499TL

Tur Detayları

Saat : 20.00 , siz değerli misafirlerimize belirteceğimiz noktalardan hareketimizle yolculuğuza başlıyoruz

1.GÜN

Gerekli molaların ardından sabah saatlerinde Adana'ya varıyorkahvaltı (extra) sonrası turumuza Türkiye’nin en büyük camisi olan Sabancı Merkez Cami, Tarihi Taş Köprü, Saat Kulesiniile başlıyoruz. Adananın yöresel tatları şiş kebabı ve Bici Bici tadılması sonrası, verimli topraklarında bin bir meyve,sebzenin yetiştiğiaynı zamanda yine bu topraklarda insanlık tarihi adına zengin bir kültür saklayan Tarsus’a geçiyoruz. Gezimizin ilk durağı Tarsus merkeze varıyoruz. MerkezdeKleopatra Kapısını otobüs içerisinden görüyor ve fotoğraflıyoruz. Doğduğu yerin Tarsus olduğuna inanılan ve hıristiyanlığın yayılmasında önder kabul edilen, St. Paul’un evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu’nu ziyaret ediyoruz. Akabinde eski Tarsus sokaklarında geziyor, mimarisiyle isim yapmış Tarsus evlerini fotoğraflıyoruz ve yılanların şahı Şahmeran’ın efsanesinin geçtiği hamamın yanından geçiyoruz. St. Daniel Peygamberin mezarının olduğuna inanılan kazı alanına gidiyoruz. Oradan Tarsus’un ünlü lezzeti havuç cezeryelerinin satıldığı mağazaya uğruyoruz. Alışveriş sonrasında Mersin Kızkalesi mevkiinde bulunan otelimize hareket ediyoruz.

2.GÜN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Silifke-Kız Kalesi’ne doğru hareket ediyoruz. Deniz kenarında dış kalede yapılan tanıtımın ardından  denizin ortasına inşa edilmiş meşhur Kızkalesi’ni fotoğraflıyoruz. Akabinde balık restaurantlarıyla ünlü mitolojik kasaba Narlıkuyu’ya ulaşıyoruz. Burada bizi inanılmaz bir görsel şölen ve tarihin gizemli mistik kalıntısı 3 Güzeller Mozaiği bekliyor. Ardından yörük kültürünün izlerini takip ederek Narlıkuyu kasabasının üst taraflarına çıkıyoruz. Burada eşsiz Akdeniz manzarası eşliğinde yörük çadırlarında  bölgenin sizin için özel hazırlatılmış "sıkma", "bazlama" ,"tantuni", "yayık ayranı" gibi lezzetleriyle hafızalarınızda yer edecek öğle yemeğini alıyoruz. (extra) Yemek sonrası ilk durağımız  Zeus Tapınağı, Cennet - Cehennem Obrukları ve YERKÖPRÜ ŞELALESİ. Burada vereceğimiz  görsel zaman ardından  Doğası,şehri ikiye bölen Göksu Irmağı, farklı zengin  kültürüyle mutlaka ziyaret edilmesi gereken Silifke şehrine geçiyor, panaromik olarak bölgeyi,kenti görebileceğimiz antik kaleye çıkıyoruz. Ardından günümüzün  son  noktası Silifke’nin Taşucu sahil mahallesine geçiyor ve yine bir doğa harikası Göksu deltasında,kuş gözlem kulelerini ve denizle birleşen gölün enfes manzarasını göreceğimiz gezimizi gerçekleştiriyoruz. Yorucu günün ardından akşam yemeğimiz almak ve dinlemek üzere otelimize geçiyoruz.

3.GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası valizlerimiz ile aracımıza geçiyor ve geri dönüş yolculuğumza başlıyoruz. Yol üzerinde uygun tesislerde vereceğimiz molalar dahilinde gece saatlerinde Manisa ya ulaşıyor ve bir başka SULTAN TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyatlar

Kişibaşı Tur Ücreti 499 TL
Single Oda Farkı Bize Ulaşın

 


Ek Bilgiler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Ulaşım

Çevre Gezileri

Rehberlik

2 Gece Y.P Konaklama

Seyahat Sağlık Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Otel dışında alınacak öğünler ve içecekler

Otelde alınacak içecekler

Kişisel Harcamalar


Yorumlar

Yorum Yapın
SİZİ ARAYALIM