Tur Tarihi

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı

Bebek Sayısı

Tur Detayı

Doğanın rengi ve kokusunun, muhteşem birlikteliği ile

LAVANTA BAHÇELERİ

SALDA GÖLÜ

SAGALASSOS

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* KİŞİ SAYISINA GÖRE ULAŞIM

* ÇEVRE GEZİLERİ

* PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

* 1 GECE Y.P KONAKLAMA HİZMETİ

* SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

* OTEL DIŞINDA ALINACAK ÖĞÜNLER

* OTEL'DE ALINACAK İÇECEKLER

* KİŞİSEL HARCAMALAR

Akşam 00.00’da Manisa Kültür Sitesi önünden hareketimiz ile yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda alacağımız (ekstra) kahvaltının ardından,  Senirkent üzerinden,  Isparta’nın Lavanta üretimi ile meşhur Keçiborlu ilçesinin KUYUCAK(Lavanta) Köyüne  gidiyoruz. Lavantalar, Haziran sonu morarmaya başlıyor ve Temmuz ayı çiçekleri patlayınca mosmor oluyor. Temmuz ortasına kadar hasat başlayıp, lavantalar toplanarak yağları çıkartılıyor. Kurusundan elde edilen yağın parfümeri sektöründe kullanılmasının yanı sıra gıda ve temizlik sektörleri için de önemli bir ham madde oluşturuyor. Bu şirin köyde, doğa ile baş başa, mis gibi kokusuyla sizi büyüleyen lavanta tarlalarını görme, lavanta toplama ve bol bol fotoğraf çekme şansına sahip olacağız. Burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünleri ve diğer köy ürünlerinden alışverişler yapabilirsiniz. Sonrasında, kerpiç, taş ve ahşap yapılardan oluşan geleneksel Kuyucak Evleri arasında keyifli yürüyüşler yapıyoruz. Ardından,  ISPARTA’  ya hareket ediyoruz. Önce ISPARTA’ ya gülü getiren GÜLCÜ İSMAİL EFENDİ HEYKELİ, SÜLEYMAN DEMİREL HEYKELİ ve GÜL HEYKELİ’Nİ görüyor ve bu güzel eserleri fotoğraflarımız arasına ekliyoruz. ISPARTA merkezde serbest zaman veriyor ve gül kokan şehrin meşhur, Gül Suyu, Gül Lokumu, Gül Sabunu alışverişlerimizi yaptıktan sonra, ISPARTA’ da ki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından, AĞLASUN üzerinden, yemyeşil bir ovanın devamında SAGALASSOS ANTİK KENTİ bizi karşılıyor… Son yıllarda yapılan yenileme çalışmaları ile her geçen gün yeni görüntülere kavuşan bu güzel ören yerini geziyoruz. MS 161 – 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin hala akan suyundan içerek hoş bir duygu yaşayacaksınız. Buradan, şirin mi şirin, tabiat ile iç içe, kendine has dokusu, lezzetleri, gölü ve birçok tarihi köşesi ile rağbet gören illerimizden birisi olan BURDUR’ a geçiyoruz. Turumuzun devamında, BURDUR GÖLÜ’ nün manzarası eşliğinde, HACILAR KÖYÜ’ nden ilerleyerek, rehberimizden buranın tarihi geçmişi hakkında bilgiler alıyoruz. Sonrasında, Türkiye’ nin en derin ve berrak göllerinden biri olan SALDA GÖLÜ’ ne varıyoruz. Şehir gürültüsünden uzak, sessiz ve sakin,  huzur verici bu ortamın, tertemiz havasını soluyarak, muhteşem manzaraya karşı akşam çaylarımızı keyifle içiyoruz. Ardından, SERİNHİSAR-DENİZLİ-AYDIN üzerinden yolda alınacak uygun molalarla MANİSA’ ya varıyoruz. Bir başka SULTAN TURİZM gezisinde buluşmak dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

EKSTRALAR

Extra Adı Geçerlilik Tarihi Fiyat

Tur Bilgilendirmeleri

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 2 (iki) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret 3 ila 14 iş günü içerisinde, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programdaki konaklamaların tamamı 3-4* otellerde yapılmaktadır. Yayla otelleri doğa şartları sebebi ile lüks değildir.

Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de devlet birimlerinden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

 

 

Copyright © Sultan Turizm 2019. Tüm Hakları Saklıdır