Tur Tarihi

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı

Bebek Sayısı

Tur Detayı

KAPADOKYA-KONYA TURU

18-19 NİSAN 2020 (2 GÜN 1 GECE)

1 GECE Y.P OTEL KONAKLAMASI DAHİL! 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Ulaşım

Çevre Gezileri

Profesyonel Rehberlik

1 Gece Y.P Otel Konaklaması

Sigorta

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Otelde Alınan İçecekler

Otelde Dışında Alınan Öğünler

Kişisel Harcamalar

Cuma akşam üzeri saat 18:00 ‘da belirlediğimiz noktadan ,siz değerli konuklarımızı alıp, dünyaca ünlü peribacalarının bulunduğu, tabiat harikası KAPADOKYA’ya hareket ediyoruz. Uşak, Afyon, Konya üzerinden sabah saatlerinde bölgeye ulaşıyor ve balonların gökyüzünde yarattığı eşsiz manzarayı izliyoruz.

Sabah bölgede alacağımız (extra) sabah kahvaltısından sonra, İç Anadolu'nun bölge tarihi ve o devirdeki sosyal yapıyı, yaşam tarzını gösteren yöredeki  peribacaları oluşumlarını incelemeye başlıyor  ve bir zamanların insanlara yardım eden perilerinin, güvercinlere dönüştükten sonra da insanlara yardım etmeye devam etmelerinin efsanesini dinliyoruz. Güvercinlik Vadisi’ni ardından Uçhisar Kalesi’ni görüntüleme fırsatı buluyoruz. Sonrasında bu kez bölgeye özgü Onyx Taşı’nın atölyede ustalarının elinde şekillenip esere dönüşüne tanıklık ediyor ve Kapadokya’nın güzel vadilerinin manzarası eşliğinde kahve molası için O Ağacın Altında’ya gidiyoruz. Ardından Zelve’nin mahalleleri olan Paşabağ Vadisi, Devrent Vadisi‘nin eşsiz güzelliklerine hayal gücümüz ile tanıklık ediyor ve günün son fotoğraf molasını Üç Güzeller’de veriyoruz. Çanak Çömlek Atölyesi'nde çömlekçilik hakkında bilgi alıyor ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Ardından öğle yemeği için Kapadokya’nın özgün mimarisini yansıtan doğal yapılardan birisinde yemek molası (extra ) veriyor ve yöreye özgü lezzetleri tatmaya devam ediyoruz. Yemek sonrası yapılarıyla bizleri büyüleyecek; Ürgüp’e dönüyor ve Asmalı Konak Evi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından volkanik arazinin armağanlarından Kapadokya’nın o güzel üzümlerinin şarapla biten hikâyesini Turasan Şarap Fabrikası’nda dinliyoruz. Ve günü sonlandırarak otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Dileyen konuklarımızla (ekstra) Kapadokya Türk Gecesi.

*** Gün doğumunu ihtişamıyla seyretmek için yapacağımız BALON TURU (ekstra) ‘na katılacak konuklarımızla erken kalkıyor ve otelimizden ayrılıyoruz. *** (Hava şartları uygun olduğu takdirde gerçekleşmektedir.) Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp; Konya’ya ulaşıyor ve kısa bir yemek molası veriyoruz. Ardından Mevlana Müzesi ve Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Konya Merkez’de vereceğimiz serbest zaman ardından Manisa’ya doğru hareket ediyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından şehrimize ulaşıp bir daha ki SULTAN TURİZM organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.

EKSTRALAR

Extra Adı Geçerlilik Tarihi Fiyat

Tur Bilgilendirmeleri

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 2 (iki) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programlarımızdaki konaklamaların tamamı 3* ve 4* otellerde yapılmaktadır. Yayla otelleri doğa şartları sebebi ile lüks değildir.

Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Belirtilen turlarımız da kademeli fiyat sistemi bulunmaktadır.

Copyright © Sultan Turizm 2019. Tüm Hakları Saklıdır