Sabah saat: 07.30 da Kültür Merkezi önünden siz değerli misafirlerimiz alarak hareketimiz ile yolculuğumuza başlıyoruz. Çiçekli de kahvaltı molamızı verip, İzmir yol güzergâhı üzerinden Alaçatı' ya geçiyoruz. Kumsalı, limanları ve sert rüzgârıyla ünlü İzmir'in incisi, masmavi deniziyle ve rüzgâr gülleriyle karşımızda Alaçatı da, festival alanına geçerek Ege mutfağının tüm lezzetleri bir arada görme ve tatma imkânı buluyoruz.

Ot Festivali’nden kısaca bahsedecek olursak; Kanuni Sultan Süleyman döneminde Rodos seferine hazırlık amacıyla yaptırılan Sığacık Kalesi ve Kale avlusunda oluşturulan köy pazarında Seferihisar' ın köylerinden gelen çiftçilerin bahçelerinde ürettikleri ürünlerin satılmasıyla geçmişten günümüze kadar devam etmiştir.

Festival boyunca bol bol fotoğraf çekip, bu güzel anları ölümsüzleştirebilir ve aynı zamanda Festivalde hazırlanmış birbirinden lezzetli, sağlıklı ot yemeklerini de tadabilirsiniz.  Vermiş olduğumuz serbest zamandan sonra Çeşme' ye geçiyoruz. Burada Çeşme Kalesi'ni geziyoruz. Çeşme'nin en çok ziyaret edilen tarihi eseri II. Beyazıt'ın yaptırdığı kale bugün müze olarak kullanılmaktadır. Kalenin ilk inşaatı tam deniz kıyısına yapılmıştır. Ancak, sonraki yıllarda denizin doldurulması sonucu bugünkü konumunu almıştır.

Çeşme turumuzdan sonra dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Akşam saatlerinde Manisa’da oluyor ve siz değerli misafirlerimiz aldığımız duraklara bırakarak bir başka SULTAN TURİZM organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

EKSTRALAR

Extra Adı Geçerlilik Tarihi Fiyat

Tur Bilgilendirmeleri