Tur Tarihi

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı

Bebek Sayısı

Tur Detayı

ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

2 FARKLI TARİH SEÇENEĞİYLE...

1.TUR: 11 NİSAN 2020

2.TUR: 12 NİSAN 2020

GÜNÜBİRLİK

ULAŞIM, ÇEVRE GEZİLERİ, REHBERLİK DAHİL! 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Ulaşım

Çevre Gezileri

Rehberlik

Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tüm Öğünler

Kişisel Harcamalar

Sabah saat: 07.30 da Kültür Merkezi önünden siz değerli misafirlerimiz alarak hareketimiz ile yolculuğumuza başlıyoruz. Çiçekli de kahvaltı molamızı verip, İzmir yol güzergâhı üzerinden Alaçatı' ya geçiyoruz. Kumsalı, limanları ve sert rüzgârıyla ünlü İzmir'in incisi, masmavi deniziyle ve rüzgâr gülleriyle karşımızda Alaçatı da, festival alanına geçerek Ege mutfağının tüm lezzetleri bir arada görme ve tatma imkânı buluyoruz.

Ot Festivali’nden kısaca bahsedecek olursak; Kanuni Sultan Süleyman döneminde Rodos seferine hazırlık amacıyla yaptırılan Sığacık Kalesi ve Kale avlusunda oluşturulan köy pazarında Seferihisar' ın köylerinden gelen çiftçilerin bahçelerinde ürettikleri ürünlerin satılmasıyla geçmişten günümüze kadar devam etmiştir.

Festival boyunca bol bol fotoğraf çekip, bu güzel anları ölümsüzleştirebilir ve aynı zamanda Festivalde hazırlanmış birbirinden lezzetli, sağlıklı ot yemeklerini de tadabilirsiniz.  Vermiş olduğumuz serbest zamandan sonra Çeşme' ye geçiyoruz. Burada Çeşme Kalesi'ni geziyoruz. Çeşme'nin en çok ziyaret edilen tarihi eseri II. Beyazıt'ın yaptırdığı kale bugün müze olarak kullanılmaktadır. Kalenin ilk inşaatı tam deniz kıyısına yapılmıştır. Ancak, sonraki yıllarda denizin doldurulması sonucu bugünkü konumunu almıştır.

Çeşme turumuzdan sonra dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Akşam saatlerinde Manisa’da oluyor ve siz değerli misafirlerimiz aldığımız duraklara bırakarak bir başka SULTAN TURİZM organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

EKSTRALAR

Extra Adı Geçerlilik Tarihi Fiyat

Tur Bilgilendirmeleri

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 2 (iki) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programlarımızdaki konaklamaların tamamı 3* ve 4* otellerde yapılmaktadır. Yayla otelleri doğa şartları sebebi ile lüks değildir.

Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Belirtilen turlarımız da kademeli fiyat sistemi bulunmaktadır.

Copyright © Sultan Turizm 2019. Tüm Hakları Saklıdır