Tur Tarihi

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı

Bebek Sayısı

Tur Detayı

İSTANBUL LALE VE ERGUVANI ZAMANI ÖZEL

2 GÜN 1 GECE

1 GECE Y.P OTEL KONAKLAMASI DAHİL!

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Ulaşım

Çevre Gezileri

Rehberlik

1 Gece Y.P Otel Konaklaması

Sigorta

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Otel Dışında Alınacak Tüm Öğünler

Otelde Alınacak Tüm İçecekler

Kişisel Harcamalar

Akşam saat  00.00’da Manisa Kültür Sitesi önünden hareketimiz ile  yolculuğumuza başlıyoruz ve MANİSA, SARUHANLI, AKHİSAR, SUSURLUK, YALOVA güzergahından uygun noktalarda molalar vererek sabah erken saatlerde İSTANBUL’A varıyoruz. 

Sabah erken saatlerde uygun bir noktada kahvaltımızı aldıktan sonra ilk durağımız olan İstanbul Anadolu Yakası Üsküdar ilçesi sınırlarında yer alan ve kenti 360 derecelik açı ile panoramik olarak izleyebileceğimiz, tepelik ve yeşil bir tepe olan, İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasına, Marmara Denizi ve İstanbul’a hâkim olan Çamlıca Tepesi'ne varıyoruz. Tam 29 farklı türde 451 bin 290 adet lalenin dikilmiş olduğu, Türk Edebiyatına ve şarkılara konu olmuş korulukta gezerek, bol bol fotoğraf çekiyoruz ve büyülü boğaz manzarasının tadını çıkartıyoruz. Büyük Çamlıca Tepesi ziyaretimizin ardından, ikinci rotamız olan Beylerbeyi semtine geçiyoruz. Rehberimiz eşliğinde Beylerbeyi Saray’ındaki mermer işçiliği, kullanılan eşyalar, Saray’ın sahip olduğu eşsiz manzara, yazlık saray olması nedeniyle sıcak havalarda bile sahip olduğu inanılmaz serinlik gibi bir çok önemli detaya birebir görüp şahit oluyoruz. Ardından yine yola koyulup, Çengelköy, Kuleli, Vaniköy ve Kandilli semtleri boyunca inci taneleri gibi dizilmiş muhteşem yalıların önünden geçerek, Küçüksu semtine varıyoruz. Kasr-ı Bahçe-i Göksu diye bilinen Göksu Deresi ile Küçüksu Deresi arasında deniz kenarında, rokoko tarzında zarif bir saray olan Küçüksu Kasrı, 1857 yılında Sultan Abdülmecit eski ahşap yapıyı yıktırıp bugünkü kasrı yaptırmış, bu zarif kasrı geziyoruz. Boğaziçi resimlerinde tasvir edilen Küçüksu Kasrı içinde yer alan Sultan 3. Selim’in annesi Mihrişah Sultan adına yaptırılan Mihrişah Sultan Çeşmesi’ni görüp Göksu Deresi üzerinden Sultan Yıldırım Beyazıt’ın boğaz geçişlerini kontrol altına almak amacıyla boğazın en dar yerine 1835 yılında yaptırdığı kaleyi, Anadolu Hisarı’nı görüyoruz. Kavacık sırtlarında bulunan Otağtepe Fatih Koru’suna (tema Vehbi Erkoç Doğa Kültür Merkezi) ulaşıyoruz. Manolya, erguvan ağacı, lale, nilüfer, gülibrişim, ıhlamur ağacı gibi birçok çiçek ve ağaçla süslenen koruda dolaşıp İstanbul Boğazı’nın en geniş açılı olağanüstü manzarasınız seyrediyoruz. Buradan günün son durağı olan boğaza hakim bir yamaçta, Çubuklu sırtlarında bulunan Hidiv Kasrı Korusu'na gidiyoruz. Bu yılki 14.Lale Festivali kapsamında dikilmiş olan 41 farklı türde 553 bin 850 adet laleyle ve herbiri soy kütüğüne sahip ağaçları ve yapay şelaleleriyle koru muhteşem görseller sunuyor. Küçük saray anlamına gelen kasrı Osmanlı Devleti’nin son Mısır valisi olan Abbas Hilmi Paşa 1900’lü yılların başında dönemin mimari modasına uygun olarak Art Nouveau tarzında yaptırmış. Koruda yapacağımız yürüyüş sonrasında yorgunluk çaylarımızı içerek, güzel anılarla buradan ayrılıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası boğazın en güzel semtlerinden olan ve Osmanlı Padişahı 4.Murat’ ın Emirgüne Bahçeleri adını verdiği Emirgan'a doğru hareket ediyoruz. İstanbul’ un tartışmasız en güzel ve en huzur veren mekânlarından biri olan Emirgan Parkı, 190 farklı türde 2 milyon 800 bin adet laleyle oluşturulan muhteşem tarhlar ve usta ellerin şekil verdiği kompozisyonlar, Türkiye’ de peyzaj mimarinin ne kadar gelişmiş olduğunu bir kez daha gözler önüne serecek. Dileyen konuklarımız parkın içinde bulunan Lale Müzesi'ni de ziyaret edebilirler. Hafızalardan kolay kolay silinmeyecek olan Emirgan Parkı anılarımızı toplayarak bu kez de rotamızı Aynalı Kavak Kasrı'na çeviriyoruz. Türkiye’ nin ilk Musiki Müzesi olan Aynalı Kavak Kasrı, özellikle Sultan III. Selim’in bilmediğimiz sanatçı yönünü gözler önüne sererken, son derece zarif döşenmiş mekânlar bizleri yeniden Lale Devri'ne  götürecek. Rehberimiz eşliğinde Sultan Ahmet Meydanına gidiyoruz. Muhteşem 1453 metre karelik dünyanın en büyük canlı çiçek halısı'nı görüyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda dileyen konuklarımız meydanda kurulmuş olan stantları dilediğince gezerek lale soğanı alabilir, lale temalı birçok ürünü de görebilirler. Rehberimizle belirlenen yer ve saatte buluşarak bir sonraki gezi noktamız olan Gülhane Parkı'na birlikte yürüyoruz. Fatih Sultan Mehmet döneminde Topkapı Sarayı’ nın sefa ve dinlenme bahçesi olan bu tarihi park günümüzde İstanbul’un en önemli dinlenme yerlerinden biridir. Lale Festivali kapsamında da her yıl en az 40 farklı türde dikilen 2 milyona yakın lalenin göz alıcı güzelliğiyle en şık giysilerini giymiş bir sultanı andırıyor adeta .Asırlık ağaçları ve bunların üzerinde yaşayan rengarenk papağanlarıyla bizleri kendine hayran bırakan Gülhane Parkı’nın Sarayburnu kapısından çıkarak aracımıza biniyoruz. Buradan, İstiklal Caddesi'ne geçiyoruz. Dileyen konuklarımız meşhur Saray Muhallebicisinde enfes tatlıların tadına bakabilir, Koza helvacısından şekerleme ya da bir İstiklal klasiği olan Beyoğlu çikolatasından alabilirler. Bu güzel günün ardından programımızı sonlandırarak Manisa’ya doğru yolculuğumuza başlıyor ve gece saatlerinde bir başka SULTAN TURİZM organizasyonunda yeniden görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

EKSTRALAR

Extra Adı Geçerlilik Tarihi Fiyat

Tur Bilgilendirmeleri

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 2 (iki) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programlarımızdaki konaklamaların tamamı 3* ve 4* otellerde yapılmaktadır. Yayla otelleri doğa şartları sebebi ile lüks değildir.

Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Belirtilen turlarımız da kademeli fiyat sistemi bulunmaktadır.

Copyright © Sultan Turizm 2019. Tüm Hakları Saklıdır