Tur Tarihi

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı

Bebek Sayısı

Tur Detayı

2020 ERKEN REZERVASYON

7 GÜN 6 GECE

ÖZEL KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TURU

2 GECE YAYLA KONAKLAMASI FARKIYLA

TOPLAM 6 GECE KONAKLAMA

1 Gece Ayder Yaylası

1 Gece Fırtına Deresi


YAYLALARDA DOĞA, HUZUR

VE KARADENİZ EĞLENCELERİ İLE


Tecrübeli Kaptanlarımız ve

Bölgeye Hakim Rehber Kadromuz ile


ŞİMDİ ALIN!

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

- Ulaşım

- Çevre Gezileri

- Profesyonel Rehberlik Hizmeti

- 6 Gece Y.P Konaklama

- 2 Gece Yayla Konaklama Farkı

- Sigorta

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

- Otel'de Alınacak İçecekler

- Otel Dışında Alınacak Tüm Öğünler

- Kişisel Harcamalar

- Yayla Minibüs Ücretleri

- Batum Ulaşım + Rehberlik Hizmeti 

19.30’da siz değerli misafirlerimizi Magnesia Avm önünden,

19.45'te Manisa Kültür Sitesi'nden alarak turumuza başlıyoruz. Balıkesir-Bursa üzerinden Bolu’ya varıyoruz.

Sabah saatlerinde Bolu yolu üzerindeki uygun bir tesiste sabah kahvaltı (ekstra) molası veriyoruz. Meşhur ABANT GÖLÜ’panoramik fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Mengen-Devrek-Çaycuma-Bartın üzerinden ÇEŞM-İ CİHAN olarak bilinen AMASRA’ya varıyoruz. Bizans döneminde yapılan ZİNDAN KALESİ ve KEMERE KÖPRÜSÜ’nden geçip, BOZTEPE ADASI üzerindeki SORMAGİR KALESİ’ni geziyoruz. Deniz kıyısındaki kahve molamızın ardından SAFRANBOLU’ya hareket ediyoruz. Safranbolu’da ARASTA ÇARŞISI ve KAYMAKAMLAR EVİ’ni gezip meşhur lokum alışverişi yapıp KASTAMONU’ya hareket ediyoruz. KASTAMONU’ya vardığımızda Kurtuluş Savaşı’nda destan yazmış kadınlarımızdan ŞEHİT ŞERİFE BACI ANITI’nda fotoğraf molası verdikten sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından KASTAMONU’dan ayrılıyoruz. TAŞKÖPRÜ üzerinden DRANAZ geçidinden geçerek Türkiye’nin kuzeyde en uç noktasında bulunan SİNOP’a ulaşıyoruz. Tarihi SİNOP CEZAEVİ ve KALESİ'ni geziyoruz. Sinop merkezde vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasının ardından Gerze-Bafra üzerinden SAMSUN’a hareket ediyoruz. Samsun’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde… Yemek sonrası dileyen konuklarımız akşam yürüyüşe çıkabilir veya FAYTON TURU yapabilirler.

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından merkezde bulunan milli mücadelenin başladığı yer olması ile ün kazanmış olan ATATÜRK HEYKELİ’ni fotoğraflıyoruz.  SAMSUN’dan ayrılarak Çarşamba-Terme-Ünye üzerinden TİREBOLU'ya hareket ediyoruz. Tirebolu’da çay üretimi ve meşhur Karadeniz çaylarını yudumlamak için TİREBOLU 42 ÇAY fabrikasını geziyoruz. Çay fabrikasında çayın bardağımıza kadar gelen yolculuğunu işin uzmanları tarafından dinliyoruz. Çay ve yöreye özgü fındık ikramlarından sonra alışveriş yapıyoruz. Trabzon’un Of ilçesine geldiğimizde sahil yolunda ayrılıp SOLAKLI Deresinin oluşturduğu SOLAKLI Vadisi boyunca ilerleyip Dernekpazarı ve Çaykara’yı geride bırakıp Karadeniz'in en önemli noktalarından biri olan UZUNGÖL’e varıyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının Haldize Çayının önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerinde oluşan UZUNGÖL çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra dünyaya nam salmış meşhur SÜRMENE Bıçakları hakkında ustalarından bilgi alıp alışveriş yapmak için SÜRMENE’ye gidiyoruz. Günü tamamlayıp AYDER YAYLASI’na gidiyor ve tesisimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yaylada...

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından yaylamızdan erken saatlerde ayrılıp RİZE-HOPA üzerinden Türkiye'nin kuzey doğusunda en uç noktamız olan SARP Sınır Kapısına varıyoruz. Kapıdaki kısa süreli gümrük işlemlerinin ardından GÜRCİSTAN-Acara Bölgesine giriş yapıyoruz.

BATUM’da kavuşamayan iki aşık..ALİ VE NİNO HEYKELİ’ne hikayelerini dinlemeye gidiyoruz. Şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum'dan Karadeniz'e kavuşan en derin nehirlerimizden olan Çoruh Nehri'ni görerek üzerindeki Gonio Köprüsünden geçiyoruz. Merkeze vardığımızda: Tarihi MERYEM ANA KATEDRALİ, TARİHİ ORTA CAMİİ, TÜRK SOKAĞI, BATUM RESİM ve GÜZEL SANATLAR TİYATRO BİNASI, MEDEA HEYKELİ, BATUM LİMANI, ilginç mimari eserleri olan TERS EV ve süt şişesi şeklindeki ADALET SARAYI binası ve yeni yüzüyle Avrupa Meydanı'nı geziyoruz. Batum Bulvarı’ndaki yürüyüş ve alışveriş molaları sonrası çıkış işlemlerimizin  ardından Hopa'dan Borçka'ya gidiyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlarla, ilçenin önemli gölü KARAGÖL'e çıkıyoruz (Dolmuş ücreti ekstra) Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip Kaçkar Dağları eteklerinde bulunan Milli Park alanını geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler, sandalla gölde gezinti yapabilirler, kafeteryada oturup çaylarını içebilirler. HOPA'dan sahil yolu üzerinden RİZE'de bulunan meşhur RİZE BEZ atölyelerine  varıyoruz. Karadeniz bölgesinin geleneksel el sanatlarından olan tarihi Rize bezlerini görüp alışveriş yapıyoruz. Günü tamamlayıp AYDER YAYLASI’na gidiyor ve tesisimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yaylada…

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından yaylamızdan erken saatlerde ayrılıp ŞENYUVA TAŞ KÖPRÜ’de fotoğraf molası veriyoruz.  Ardından 100 mt'lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan Kartal Yuvası ZİLKALE’yi geziyoruz. Ardından Karadeniz'in benzersiz doğasının önemli parçalarından olan PALOVİT ŞELALESİ'ne geçiyoruz.(Dolmuş ücreti  ekstra) FIRTINA DERESİ kenarındaki restoranımızda öğle yemeği (ekstra) molası verdikten sonra  TRABZON’a gidiyor ve ilk olarak TRABZON AYASOFYA’sını geziyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Trabzon’a özgü geleneksel Kazaz Türklerine ait KAZAZİYE sanatını öğrenmek ve alışveriş yapmak için Trabzon gümüşçüsüne gidiyoruz.  Daha sonra 1900’lü yılların başında Rum Armatör Kostantin KABADİYANİS tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde TRABZON’lular tarafından ATATÜRK’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞKÜ’nü ziyaret ediyoruz. Günü tamamlayıp GİRESUN’DA bulunan otelimize  gidiyor ve tesisimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde…

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından GİRESUN’dan ayrılarak  ORDU’ya hareket ediyoruz. Karadeniz’in en uzun sahil manzarasını seyretmek üzere Ordu merkezden teleferik (ekstra) ile BOZTEPE’ye çıkıyoruz.Serbest zaman ve kahve molamızın ardından SAMSUN’a hareket ediyoruz. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve silah arkadaşlarının milli mücadeleyi başlatmak üzere 19 MAYIS 1919 tarihinde Samsun'a geldiği BANDIRMA GEMİSİ’nin birebir örneğini geziyoruz. . Hırçın kız Karadeniz'e veda edip Havza-Suluova üzerinden AMASYA'ya varıyoruz. Selçuklu Valilerinden Torumtay'ın yaptırdığı Gök Medrese Camii’ni görüp, Torumtay’ın Türbesi’ni ziyaret ediyoruz.

AMASYA Müzesi’nİ geziyoruz. Burada Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait arkeolojik, etnografik, sikke, mühür, el yazması gibi örnekleri ve İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyoruz. Osmanlı Sultanı II.Beyazıt tarafından 26 yıl valilik yaptığı AMASYA’ya armağan olarak 1482–1486 arasında Mimar Şemseddin Ahmet’e yaptırılan II.Beyazıt Külliyesi içerisinde bulunan Cami’yi gezip, kütüphane, aşevi yapılarını görüyoruz. Yeşilırmak’ın kenarında bulunan Şehzadeler Parkı’nda yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma döneminden kalan eserlerden hala kullanılmakta olan Alçak Köprü üzerinden ve Yalı Boyu evlerini fotoğraflıyoruz. AMASYA KALESİ’ni ve Helenistik dönemde bölgede hüküm sürmüş Pontus Krallığına ait Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüyoruz. 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı (Şehzadeler Konağı) ziyaret edip Hükümet Köprüsü ile Saat Kulesini geziyoruz. Amasya merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde…

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Osmanlı Devletinin arka bahçelerinden olan ve Yeşil Irmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere FERHAT İle ŞİRİN Su Kanalı’nı ve müzesini ziyaret ediyoruz. Mecitözü üzerinden Çorum'a varıyoruz. ÇORUM’da leblebi alışverişi için vereceğimiz molanın ardından Sungurlu-Ankara- Afyon-Uşak yolu üzerinden uygun yerlerde molalar vererek MANİSA’ya varıyor ve bir başka SULTAN TURİZM programında görüşmek üzere misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

EKSTRALAR

Extra Adı Geçerlilik Tarihi Fiyat

Tur Bilgilendirmeleri

BATUM GEZİSİ Hakkında Önemli Bilgiler:

*Yurtdışı çıkış harcı 50 TL’dir. **Batum ulaşım ile rehberlik hizmet bedeli olarak 135 TL araçta rehber/tur lideri tarafından nakit olarak alınır. Sınır kapısından TR plakalı otobüsümüz ile geçmek çok ciddi zaman kaybına sebep olmaktadır. Misafirlerimizin 4-5 saati bulan bekleme süresinde mağdur olmamaları için, sınır kapısından yaya olarak geçilmekte ve Gürcü plakalı otobüs ile Batum gezisini yapılmaktadır. ***Batum'a geçiş için üzerinde TC kimlik numarası bulunan, son 10 (on) yıl içinde değiştirilmiş/yenilenmiş ve HASARSIZ (yıpranmamış/kenarları ayrılmamış/makasla kesilmemiş/soğuk damgası belli olan/pvc kaplamayla düzeltilmemiş) nüfus cüzdanı yeterlidir. Nüfus cüzdanı dışında, 6 (altı) ay geçerliği olan pasaport ile geçiş yapılabilir. ***Devlet memurlarının (aile üyeleri dahil) geçiş yapabilmesi için çalıştıkları kurumdan yazılı/ıslak imzalı izin belgesi almaları gerekmektedir. Ayrıca sınır polisleri, gerekli gördüğü durumda, emeklilik sicil sorgusu yaptığı için; emekli olmuş misafirlerimize, emeklilik sicil numaralarını gösteren bir belgeyi yanlarında bulundurmalarını önemli tavsiye ederiz. ***Ebeveynleri yanında olmayan 18 yaşından küçük çocuklar için noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir. Ayrıca 0-18 yaş (bebekler dahil) çocuklar için nüfus cüzdanının fotoğraflı olması gerekmektedir. ***Sınır kapısındaki yoğunluktan dolayı oluşabilecek zaman kaybından SULTAN TURİZM sorumlu değildir. ***Sınır kapısından geçiş yapamayan kişilere, ulaşım ile rehberlik hizmet bedeli olan 135 TL iade edilir; ancak yurtdışı çıkış harcı 50 TL iade edilmez.

---

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 2 (iki) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programlarımızdaki konaklamaların tamamı 3* ve 4* otellerde yapılmaktadır. Yayla otelleri doğa şartları sebebi ile lüks değildir.

Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Belirtilen turlarımız da kademeli fiyat sistemi bulunmaktadır.

 

Copyright © Sultan Turizm 2019. Tüm Hakları Saklıdır